Magazín o půjčkách, který si klade za cíl přinášet rady, tipy a zajímavé informace z oblasti půjček a úvěrů. Naleznete zde denně nové články, které vám mohou pomoci zorientovat se na finančním trhu a získat širší povědomí o půjčkách a dalších finačních produktech, které je možné využít. Veškeré informace na tomto webu pro Vás uvádíme bezplatně a věříme, že Vám články z magazínu pomohou při rozhodování, zda a jakou půjčku případně využít.  Kontakt a podmínkyHypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Odhad nemovitosti – poměrně drahá položka

Pokud banka nemá svého odhadce, počítejte s tím, že za jeho služby budete muset platit sami. Cena odhadu je poměrně proměnlivá. Její konkrétní výše se může lišit v závislosti na poloze nemovitosti, jak je celkově náročný, jak moc na něj spěcháte, jaký další majetek s nemovitostí či pozemkem souvisí atd. Určitě počítejte s částkou ve výši několika tisíc korun.

Odhad bude proveden předtím, než bude vaše žádost schválena. Pokud ale stavíte, mohou vám být finance uvolňovány postupně a vy možná budete požádání o další odhady v průběhu stavby. S touto pro některé překvapivou událostí raději počítejte.

Poplatek za rezervační smlouvu

Hypotéka bez poplatku sice může vypadat jako skvělá věc, ale raději bychom vám doporučili podepsat rezervační smlouvu. Je to z důvodu pojištění se, kdyby se vám v průběhu vyřizování hypotéky zalíbila jiná nemovitost, objevil se nový zájemce atd. Může se stát, že další zájemce po vás nabídne více, dá peníze ihned, lépe si sedne s majiteli apod.

Není to nic výjimečného a k takovým událostem skutečně dochází. Rezervační smlouva vám zajistí, že vám nemovitost neuteče pod rukama.

Jelikož podepsání rezervační smlouvy není zadarmo, počítejte s tím, že se hypotéky „bez poplatku“ nedočkáte, ale je to poměrně dobrá služba, která za to stojí.

Nakupujete svou nemovitost přes realitní kancelář?

Málokdo uskutečňuje obchod napřímo, a jelikož realitní kancelář má náklady s inzercí, účtuje si za své služby poplatek. Ten je zpravidla na kupujícím, a tak se opět rozplynul sen o hypotéce bez jakýchkoliv poplatků.


Další články

Současně na trh hypoték působí několik sil. Na jedná straně je obrovský zájem o hypotéky, na straně druhé Česká národní banka, která zpřísňuje podmínky získání hypoték, nadměrná zadluženost českých domácností a pomalu se zdražující hypotéky (úroky stoupají).

Publikováno 22.4.2019 00:03

Nyní jste v situaci, kdy již máte konečnou nabídku od banky… Jenže co když se na poslední chvíli rozmyslíte, nebo vás zkrátka donutí různé okolnosti hypotéku odřeknout a vy ji musíte zrušit? Ukážeme vám, jaké jsou možnosti, sankce a související administrativa.

Publikováno 25.4.2019 12:04

Zajímá vás, na jaké předměty, popř. služby, si u nás půjčujeme nejčastěji? Přesně na tuto otázku získáte odpověď v tomto článku.


Publikováno 13.4.2019 00:02

Pokud hledáte ideální půjčku, rozhodně byste se měli vyvarovat situaci, že kývnete na první půjčku, kterou najdete. To opravdu není ta správná cesta ke zdárnému cíli. Vždy je potřeba půjčky srovnávat a vybírat ty nejlepší z aktuálně dostupných na trhu. Pomocnou rukou vám mohou být i online kalkulačky půjček.

Publikováno 21.4.2019 00:02

Skóring probíhá ve chvílí, kdy žadatel o půjčku podá svou žádost. V tomto procesu je vyhodnocena a vyvozuje se rozhodnutí, zda bude žádost schválena nebo nikoliv. V tomto procesu jsou rovněž nastaveny i konkrétní úroky. 

Publikováno 7.2.2019 17:25


Doporučujeme