Magazín o půjčkách, který si klade za cíl přinášet rady, tipy a zajímavé informace z oblasti půjček a úvěrů. Naleznete zde denně nové články, které vám mohou pomoci zorientovat se na finančním trhu a získat širší povědomí o půjčkách a dalších finačních produktech, které je možné využít. Veškeré informace na tomto webu pro Vás uvádíme bezplatně a věříme, že Vám články z magazínu pomohou při rozhodování, zda a jakou půjčku případně využít.  Kontakt a podmínkyHypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Odhad nemovitosti – poměrně drahá položka

Pokud banka nemá svého odhadce, počítejte s tím, že za jeho služby budete muset platit sami. Cena odhadu je poměrně proměnlivá. Její konkrétní výše se může lišit v závislosti na poloze nemovitosti, jak je celkově náročný, jak moc na něj spěcháte, jaký další majetek s nemovitostí či pozemkem souvisí atd. Určitě počítejte s částkou ve výši několika tisíc korun.

Odhad bude proveden předtím, než bude vaše žádost schválena. Pokud ale stavíte, mohou vám být finance uvolňovány postupně a vy možná budete požádání o další odhady v průběhu stavby. S touto pro některé překvapivou událostí raději počítejte.

Poplatek za rezervační smlouvu

Hypotéka bez poplatku sice může vypadat jako skvělá věc, ale raději bychom vám doporučili podepsat rezervační smlouvu. Je to z důvodu pojištění se, kdyby se vám v průběhu vyřizování hypotéky zalíbila jiná nemovitost, objevil se nový zájemce atd. Může se stát, že další zájemce po vás nabídne více, dá peníze ihned, lépe si sedne s majiteli apod.

Není to nic výjimečného a k takovým událostem skutečně dochází. Rezervační smlouva vám zajistí, že vám nemovitost neuteče pod rukama.

Jelikož podepsání rezervační smlouvy není zadarmo, počítejte s tím, že se hypotéky „bez poplatku“ nedočkáte, ale je to poměrně dobrá služba, která za to stojí.

Nakupujete svou nemovitost přes realitní kancelář?

Málokdo uskutečňuje obchod napřímo, a jelikož realitní kancelář má náklady s inzercí, účtuje si za své služby poplatek. Ten je zpravidla na kupujícím, a tak se opět rozplynul sen o hypotéce bez jakýchkoliv poplatků.


Další články

Americké hypotéky jsou vhodné pro ty, které odmítly banky, nemají dostatečný příjem nebo mají nějaký drobný záznam v registru dlužníků.


Publikováno 14.4.2019 00:02

Nyní jste v situaci, kdy již máte konečnou nabídku od banky… Jenže co když se na poslední chvíli rozmyslíte, nebo vás zkrátka donutí různé okolnosti hypotéku odřeknout a vy ji musíte zrušit? Ukážeme vám, jaké jsou možnosti, sankce a související administrativa.

Publikováno 25.4.2019 12:04

Zajímá vás, na jaké předměty, popř. služby, si u nás půjčujeme nejčastěji? Přesně na tuto otázku získáte odpověď v tomto článku.


Publikováno 13.4.2019 00:02

Pokud se podíváme na trh půjček, lze jednoznačně konstatovat, že dlouhodobé úvěry převládají (a to nejen co do počtu, ale i do objemu). Pro řadu čtenářů by měl být tento článek přínosný, jelikož vám právě zde ukážeme klady i zápory tohoto nejoblíbenějšího úvěrového produktu. 

Publikováno 13.2.2019 00:00

Současně na trh hypoték působí několik sil. Na jedná straně je obrovský zájem o hypotéky, na straně druhé Česká národní banka, která zpřísňuje podmínky získání hypoték, nadměrná zadluženost českých domácností a pomalu se zdražující hypotéky (úroky stoupají).

Publikováno 22.4.2019 00:03